19. 8. 2023

Slavín Ratíškovice

13:00 – 21:00 hodin

Vstupné 

v předprodeji 550,- Kč na místě 650,- Kč

V ceně vstupenky je:

  • 15 ks lístků na vzorky v celkové ceně 150,- Kč
  • Kupón na víno v hodnotě 100,- Kč
  • Sklenička na víno
  • Taštička na skleničku
  • Katalog sklepů s mapkou
  • Propiska

Nákupem vstupenky účastníci souhlasí s pořizováním fotografií a videozáznamů z akce.

Předprodej skončil. Vstupenky si můžete koupit na místě u prvního sklepa.

Otevřené sklepy Ratíškovice 2023

Rádi si spojujete své víno s lokalitou kde vzniklo a s vinařem který ho vytvořil?

Přijďte nasát atmosféru tradičních vinných sklepů sklepů do Ratíškovic.

Na jedno odpoledne v roce pro vás otevíráme dvacet pět vinných sklepů v naší vinařské obci. Můžete zde vína ochutnávat i nakupovat, diskutovat o nich nebo jen prostě s nimi relaxovat. Můžete se projít místními vinohrady nebo ochutnat místní speciality.

A pokud si opravdu uděláte čas a přespíte u nás, můžete druhý den sednout na kolo a objevit bájný vrch Náklo se sochami moravských knížat, obdivovat Milotický zámek kde byla natočena pohádka Za humny je drak, projet se na šlapací drezíně nebo provětrat inline brusle na lesní cestě dlouhé téměř deset kilometrů.Zveme vás do poklidného světa jihomoravské vesnice, kde se budete skvěle bavit.

V Ratíškovicích sídlí i jedno z nejúspěšnějších vinařství B/V. O jejich nových úspěších si můžete přečíst zde

Autobusové spojení do Ratíškovic jede:

z Hodonína v 12:30, 14:30, 16:30 a 18:30

z Kyjova v 12:44, 14:44, 16:44 a 18:44 

Stáhněte si katalog otevřených sklepů

soubor PDF k otevření – větší soubor, chvilku trvá než se načte

Něco z minulých ročníků

Poučení o právech účastníků otevřených sklepů:

Pořizování obrazového a zvukového záznamu na akcích typu Otevřené sklepy se řídí občanským zákoníkem. Dle § 84 občanského zákoníku lze zachytit podobu člověka, ze které lze určit jeho totožnost, jen s jeho souhlasem. Může to být souhlas výslovný, ale i konkludentní (tzn. vyjádřený i jiným způsobem něž písemně, například kývnutí hlavou, potřesení rukou, dodání zboží, nevyjádřením protestu, mlčky).

Dle § 87 udělený souhlas není neodvolatelný, a proto ten, kdo udělil souhlas k rozšiřování své podoby, která byla zachycena na některém z možných prostředků, může takto udělený souhlas odvolat. Odvolání souhlasu je možné buď přímo na místě u fotografa nebo emailem na adrese info@vinoratiskovice.cz.

Dle § 89 občanského zákoníku jsou povoleny určité výjimky, a je zde mimo jiné řečeno, že „Podobizna nebo zvukový či obrazový záznam se mohou bez svolení člověka také pořídit nebo použít přiměřeným způsobem též k vědeckému nebo uměleckému účelu a pro tiskové, rozhlasové, televizní nebo obdobné zpravodajství“.